Mistrzostwa Polski „Sprawni razem”, czyli lekkoatletyka bez barier

W dniach 9-10 czerwca 2018 r. w Krakowie rozgrywane będą XXV Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”. W zawodach weźmie udział ok. 160 lekkoatletów z 12 województw, w tym mistrzowie i medaliści paraolimpijscy. Zawody wyłonią reprezentantów Polski na Europejskie Mistrzostwa INAS, organizowane w lipcu br. w Paryżu.

Do Krakowa przyjadą uczestnicy z 14 województw. Przewidziano dwie kategorie wiekowe: do lat 16 i powyżej 16 lat oraz oddzielną rywalizację dla zawodników z Zespołem Downa. Konkurencje to: biegi, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem.

Przedsięwzięcie ma zasięg ogólnopolski. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwa Małopolski Związek Lekkiej Atletyki. Organizacja mistrzostw jest realizacją zapisów uchwały Rady Miasta Krakowa, którą przyjęto Program Rozwoju Sportu w Krakowie na lata 2016–2019.

Położono w nim nacisk na wsparcie integracji osób niepełnosprawnych przez aktywność sportową, wykorzystanie sportu jako elementu rehabilitacji społecznej i leczniczej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, pobudzenie aktywności fizycznej mieszkańców Krakowa, w tym osób niepełnosprawnych w każdej grupie wiekowej, oraz rozwój sportów osób niepełnosprawnych.

Organizatorem mistrzostw jest Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „SPRAWNI-RAZEM”.

źródło: Krakow.pl