Mini Tour de Pologne – wydarzenie dla dzieci

Do 27 lipca można zapisywać najmłodszych do wyścigu Mini Tour de Pologne. Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest największym wydarzeniem kolarskim dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat

Mini Tour de Pologne to impreza towarzysząca narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne już od 10 lat. Wydarzenie dedykowane jest najmłodszym i odbywa się w ramach międzynarodowego programu Kinder+Sport. Program ten propagujący ideę Joy of Moving (radość i dobra zabawa) odbywa się w 28 krajach na całym świecie i organizowany jest przez firmę Ferrero. W Polsce odbywa się już po raz dziesiąty i z roku na rok gromadzi coraz więcej dzieci.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne odbędzie w pięciu miastach etapowych Tour de Pologne:

  • w Krakowie w dniu 4 sierpnia
  • w Katowicach, w dniu 5 sierpnia
  • w Zabrzu, w dniu 6 sierpnia
  • w Szczyrku, w dniu 7 sierpnia
  • w Bielsku-Białej, w dniu 8 sierpnia

 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

jest właśnie hasło: „Radość i dobra zabawa” dlatego tegoroczny wyścig przybierze formę parady rowerowej, tak, by najmłodszym wydarzenie to kojarzyło się z dobrą zabawą, a nie tradycyjnym wyścigiem i rywalizacją.

Ambasadorami akcji Kinder+Sport są sportowcy: Monika Pyrek, Paweł Korzeniowski, Piotr Gruszka czy Sebastian Świderski.

Każdy uczestnik parady otrzyma pakiet startowy, na który składać się będzie czapeczka, koszulka oraz kolarski bidon a uczestnikowi, który przekroczy linię mety – zostanie wręczony wyjątkowy medal. Trasa wyniesie od 3 do 4 kilometrów.

Zapisy do udziału w paradzie oraz wyścigach przyjmowane są do 27 lipca przez stronę: www.minitourdepologne.pl oraz w biurze zawodów w dniu wyścigu, o ile nie zostanie przekroczony limit dostępnych miejsc.

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Więcej informacji, szczegółowy program wydarzenia znajduje się na  stronie Mini Tour de Pologne:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *