Bez wtyczki, bez diesla, bez kompromisów.

Poznaj samochody hybrydowe i odkryj inteligentne innowacje,  które idealnie równoważą oszczędność paliwa i przyjemność z prowadzenia. Gdy tylko zajmiesz miejsce za kierownicą, samodoładowujący się hybrydowy Lexus od razu jest gotowy ruszać w drogę. A podczas jazdy ładuje się automatycznie.

Jak działa hybryda?

Podczas postoju silnik spalinowy nie pracuje, dzięki czemu żadne szkodliwe substancje nie są emitowane do atmosfery. Przy wolnej jeździe do napędu służy wyłącznie silnik elektryczny. Gdy kierowca chce szybko przyspieszyć wówczas włączane są oba silniki, co pozwala wykorzystać pełen zakres mocy. Podczas hamowania wytwarza się energia. Jest ona gromadzona w akumulatorach, którymi napędzany jest silnik elektryczny. Wszystkie te procesy obniżają poziom emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz ograniczają zużycie paliwa

Kliknij by poznać ofertę na samochody hybrydowe w Toyota – Kobos w Nowym Sączu

samochody hybrydowe

Wyrazisty design, przyzwoita cena, ładny kokpit i bogate wyposażenie – jeśli przyszłemu użytkownikowi będzie dodatkowo zależało na oszczędnym użytkowaniu, to samochód hybrydowy jest własnie dla niego.

Jeśli zaś szukasz samochodu w pełni ekologicznego, to nie mam za dobrej informacji. Prawdziwie ekologiczny samochód to nie tylko taki, który nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery, ale również do jego produkcji używa się wyłącznie naturalnych źródeł energii.  Zgodnie z tą tezą żadna hybryda nie zasługuje na miano auta w pełni ekologicznego, ale kierunek jest słuszny i warto mu przyklasnąć w oczekiwaniu na efekty przemyśleń pro ekologicznych speców inżynierii motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *